Arkadaşlık sitesi: Kendinizi nasıl güvende tutabilirsiniz?

Bugün gençlerin birbirlerini tanımak için birçok fırsatı var. Çeşitli eğlence etkinliklerine katılabilir, restoranlara, diskolara gidebilirler. Orada, istisnasız herkes, romantik bir ilişki başlatabilecekleri karşı cinsten bir temsilci ile tanışma şansına sahip olacak. Ayrıca, genç erkekler ve kızlar, evden çıkmadan iletişim kurmak için tanışma sitelerini kullanır. Bu kaynaklar harika çünkü her zaman aralarından seçim yapabileceğiniz birileri var. Ancak hiç kimse havuza acele etmemeli, her şeyi unutmamalı ve çok açık sözlü olmamalıdır. Bu tür sitelerdeki iletişimin sadece fayda sağlaması için bazı güvenlik kurallarına uyulması gerekmektedir.

Kendini aşma

Bir insanla iletişim hoş olabilir, içinde can sıkıcı, kendini rahatsız eden hiçbir şey olmayabilir. Ancak birey bir noktada bir şeylerin yanlış olduğu, muhatabında yanlış bir şeyler olduğu duygusuna sahiptir. Bu duygu güvenmeye değer. Çoğu zaman yabancılar sessizce acımaya, bir kişinin onlara sempati duymasını sağlamaya çalışır. Bu durumda, iletişimi reddetmesi zor olacaktır, çünkü suçluluk duygusuna sahip olacaktır. Birisi reddedilmeye neden olursa, çok geç olmamak için hemen iletişimi kesmek daha iyidir.

Kör olmana izin verme

Uzun süreli sanal iletişimle, muhatabın iyi bilindiği, kendisine güvenilebileceği, herhangi bir çekince olmadan güvenilebileceği hissi olabilir. Ama uyanıklığınızı kaybetmeyin, zihninizi kapatın ve duygularınıza teslim olun. Sanal bir tanıdığın her an ortadan kaybolabileceği, onunla iletişimin kesilebileceği unutulmamalıdır. Görüntüye aşık olmayın. Gerçek bir toplantıyı beklemek ve sonra bir tür ilişki başlatmayı düşünmek daha iyidir.

dating-site-how-to-keep-yourself-safe-on-it-1

Mali yardım yok

Sadece vicdansız insanlar sanal bir arkadaştan para isteyebilir. Muhatap, krediyle paraya ihtiyacı olduğunu ima ettiyse, onunla konuşmayı hemen sonlandırmalısınız. Büyük olasılıkla, sadece saf insanlardan para kazanmak isteyen bir dolandırıcıdır. Ayrıca öyle bir seçenek de var ki, bir kişi sadece kendisi için bir sponsor arıyor, ilişki başlarsa onu desteklemeyi reddetmeyecek biri.

Kişisel bilgi yok

Arkadaşlık sitesi bağlantılarından muhatabına sosyal ağlardaki sayfalarınıza veya başka herhangi bir veri vermemelisiniz. Bu, özellikle tanışma sitesindeki yazışmalarda samimi fotoğraflar varsa geçerlidir. Muhatap, erotik fotoğraflarını sosyal ağlardaki abonelere göndermemesi için para talep ederek kişiye şantaj yapmaya başlaması çok muhtemeldir.

Sanal bir tanıdıkla her zaman mesafenizi korumalısınız. Koşulsuz kimseye güvenmenize, vaatlere ve istisnasız tüm hikayelere güvenmenize gerek yok. Uyanıklık asla gereksiz değildir.