Buluşurken sorulacak sorular nelerdir?

Ruh eşini arayan kişi sadece onu nerede bulacağını düşünmez. Ayrıca idealine benzer birini görürse zihinsel olarak bir eylem planı hazırlar, nasıl bir diyalog yürüteceğini hayal eder. Tabii ki, doğal kalmak için doğaçlama yapabilirsiniz ve hatta buna ihtiyacınız var. Ama yine de iyi bir insanla iletişim kurmaya hazırlanmanız gerekiyor.

Birinin dikkatini çekmek, kendinize ilgi uyandırmak için buluşurken hangi soruların sorulacağını bilmek çok önemlidir. Burada evrensel bir tavsiye yoktur, çünkü çoğu iletişimin başladığı yere bağlıdır.

what-questions-to-ask-when-meeting-1

Yüz yüze görüşürken ne sorulur?

Bir kişi birbirini tanımaya karar verdiyse, kararlılık ve cesaret göstermeli, uzun süre beklememeli, sevdiği kişiye hemen yaklaşmalıdır. Toplantı sokakta gerçekleştiyse, hemen merhaba demeli ve ardından doğal bir şey sormalısınız. Örneğin, bir yere giden yolu netleştirebilir ve ardından bir açıklama aldıktan sonra rotanın sonuna kadar net olmadığını söyleyebilirsiniz. Muhatap, istenen noktaya kadar eşlik etme talebine yanıt verirse, onun yanında sessizce yürümenize gerek yoktur, ancak konuşmaya devam edin. Bu sırada etrafınızdakilere odaklanabilir, bazı manzaraların güzelliğini kutlayabilir, tarihlerini sorabilirsiniz. Böyle göze batmayan bir konuşma oldukça uygun olacaktır. Yolculuğun sonunda, iletişimi sevdiğimi belirtmeliyim. Ardından, amacını belirterek devam etmesini teklif etmelisiniz. Muhatap kabul ederse, numara değiştirmeniz yeterlidir.

Konser veya hızlı toplantı gecesi gibi bir etkinlikte buluşan bir kişinin yaratıcı olması gerekir. Kural olarak, herkes bu tür yerlere tam olarak iletişim amacıyla gelir, bu nedenle tanışmak oldukça kolay olacaktır. Diyalog başladığında, tarafsız bir konu hakkında konuşmaya başlamalısınız. Muhatabın ne tür kitaplardan hoşlandığını, edebiyatta veya sinemada hangi türü tercih ettiğini sorabilirsiniz. Seyahat etmeyi sevip sevmediğini, hangi ülkeleri ziyaret ettiğini netleştirebilirsiniz. Ayrıca hobiler, boş zamanınızı geçirmenin en sevdiğiniz yolları hakkında sorular sorabilirsiniz. Bu tür tartışmalar, ortak bir zemin bulmanızı, bir kişiye hangi temelde daha yakın olabileceğinizi anlamanızı ve gelecekte iletişimi sürdürmenizi sağlayacaktır.

what-questions-to-ask-when-meeting-2

İnternette flört ederken ne hakkında konuşulur?

Online randevu bugün popülerlik kazanıyor. Pek çok insan gün boyu işlerle meşguldür, bu nedenle eğlence etkinliklerine katılma fırsatı bulamamaktadır. Bir tanışma sitesinde veya sosyal ağda biriyle bir yazışma başladıysa, cevaplarla geciktirilmemeli, aktif olarak takip edilmelidir. Aynı zamanda soru sorarak inisiyatifi de kendiniz almalısınız.

İlk mesajın cevabını aldıktan sonra muhataptan sitede ne amaçla olduğunu, kimi bulmak istediğini sorabilirsiniz. İstekleriniz aynıysa iş ve hobiler hakkında soru sorabilirsiniz. Müzik ve sinemadaki favori trendlerinizi tartışabilirsiniz. Seyahat, yemek pişirme, spor ile ilgili sorular da uygun olacaktır. Çocukların hayallerindeki temalar, geleceğe yönelik planlar güvenle yetiştirilebilir. Ayrıca tatiller hakkında, muhatap tarafından onlar sırasında gözlemlenen gelenekler hakkında soru sorabilirsiniz.

Ayrıca ilişkiler konusuna da değinebilir, onlardan ne almak istediğinizi, ne olması gerektiğini sorabilirsiniz. Cevapları aldıktan sonra, iletişimi sürdürmeye değip değmeyeceği, ortak bir geleceğin mümkün olup olmadığı varsayılabilir.

what-questions-to-ask-when-meeting

Flört ederken ne hakkında konuşmamalısın?

İletişim için herhangi bir konuyu, yakındaki kişinin durumunu ve özelliklerini dikkate alarak seçebilseniz de, yine de dokunulmaması gereken konular olduğunu hatırlamanız gerekir. Bunlara siyaset ve din dahildir, çünkü herkesin kendi görüşleri vardır ve bu görüşler etrafındaki birinin bakış açısından kökten farklı olabilir. Ve bu genellikle bir çatışmanın nedeni olur, bundan sonra teması yeniden kurmak çok zor olacaktır.

Mesleki faaliyet konusu tartışılabilse de, ilgi ve merak arasındaki ince çizginin aşılmamasını sağlamak gerekir. İkincisi, işle ilgili konuşma, kazançlar, finansal durum, finansal fırsatlar hakkında bir tartışmaya sorunsuzca aktığında kendini gösterir. Bütün bunlar tartışılmaz.

Hayatınızda ilk kez bir insan görseniz bile, her zaman tartışılacak konular vardır. Sadece inisiyatif almanız, farklı sorunları gündeme getirmeniz gerekiyor. Bazıları kesinlikle muhatabın ruhunda rezonansa girecek.